تبلیغات
حضانت در لغت به معنی پرورش و مراقبت از طفل است در مواد ۴۰ تا ۴۷ قانون جدید حمایت از خانواده و ۱۱۷۹ و ۱۱۶۸ قانون مدنی به صراحت درباره نگهداری و پرورش طفل صحبت کرده است سن حضانت فرزندان در دختران سن ۹ سالگی و برای فرزند پسر تا ۱۵ سالگی را در بر می گیرد.

این بدین معنا می باشد که والدین یا هر شخصی که حضانت فرزند به وی واگذار شده است تا قبل از این سن حق ترک مسئولیت های خود در قبال طفل را ندارد حضانت طفل به طور معمول بر عهده والدین می باشد مگر در شرایطی که حضانت فرزند از جانب پدر و یا مادر منع شده باشد.
حضانت فرزندان بعد از طلاق والدین:

در صورتی که والدین طفل از همدیگر جدا شده باشند الویت نگهداری فرزند دختر و پسر تا هفت سالگی حسب قانون مدنی و قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ با مادر است پس از سن هفت سالگی به طور عادی حضانت به پدر منتقل می شود مگر آنکه والدین بر سر حضانت اختلاف داشته باشند که در این صورت دادگاه در مورد حضانت فرزند تصمیم می گیرد . اگر پدر مشکل اعتیاد داشته باشد حضانت طفل پس از هفت سالگی نیز به مادر اعطا می شود این حکم تا زمانی بر قوت خود باقیست که طفل به سن بلوغ برسد و پس از آن فرزند می تواند به صورت مستقل برای خود حق تصمیم بگیرد و یا مجزا از والدین زندگی نمایند و در هر صورت پدر وظیفه تامین مخارج وی را بر عهده دارند.منبع: گروه وکلای تهران
+ نوشته شده توسط Setayeshmarjoee1955 در چهارشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱ قبل از ظهر، یک بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha